معرفی کلی کراتین

کراتین یکی از مکمل‌های ورزشی محبوب است که برای افزایش قدرت عضلانی استفاده می‌شود. این ماده توسط کبد و کلیه‌ها تولید شده  و در عضلات ذخیره می‌شود. با تمرینات مستمر و استفاده از مکمل کراتین، سطح کراتین موجود در عضلات افزایش یافته و باعث افزایش قدرت بدنی و عملکرد عضلانی ورزشکار می‌شود. مکمل کراتین دکتر سان در داروخانه‌های معتبر سراسر کشور عرضه می‌گردد.

مزایای مصرف کراتین

کراتین باعث افزایش قدرت، حجم و استحکام عضلات و بالا رفتن توان استقامتی ورزشکاران در تمرینات می‌شود. کراتین به عنوان یک منبع انرژی فوری برای ورزشکاران در تمرینات سنگین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به تأثیر کراتین در رشد عضلات و افزایش بهره وری در تمرینات، این مکمل ورزشی به یکی از محبوب‌ترین و پرطرف‌دارترین مکمل‌های غذایی ورزشکاران تبدیل شده است؛ لذا استفاده از مکمل ورزشی کراتین در کنار یک برنامه غذایی سالم و تمرینات منظم طبق برنامه ورزشی، باعث بهبود عملکرد ورزشکار می‌گردد.

توصیه‌های پزشکی مصرف کراتین

مصرف کراتین باعث افزایش استحکام و توان بدن در زمان ورزش می‌شود، با توجه به مطالبی که ذکر شد، بهترین زمان برای مصرف کراتین پس از یک دوره تمرینی می‌باشد.

اگر شما نیز در حال تصمیم گیری برای استفاده از کراتین هستید، ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و برای تعیین نوع مناسب کراتین برای نیازهای خود، با یک متخصص تغذیه نیز مشورت کنید.  لازم به ذکر است که در صورت مصرف نادرست کراتین، مشکلات کبدی، کلیه و قلبی تشدید شود؛ بنابراین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، مصرف مکمل کراتین فقط برای ورزشکاران حرفه‌ای که تجربۀ لازم در این زمینه را دارند، توصیه می‌شود. همچنین استفاده بیش از حد آن ممکن است مشکلاتی مانند تغییر رنگ ادرار، سردرد، نفخ و افزایش میزان کلسترول را به همراه داشته باشد.

 

SUPPLEMENT FACTS
Serving size: 1 rounded teaspoon(5 g)
Serving per contain: 60

per 100g

Creatine monohydrate     ۱۰۰ g

این محصول توسط دکترسان از گروه صنعتی پامین تولید شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *